středa, července 25, 2012

Mělník STT 21.7.2012 aneb další duel

Loni jsem sliboval, že další triatlonové duely s Kristýnou budou jen se stejným startem. Jenže oproti loňsku přece jen zase o něco lépe běhám, při shodném startu nemá Kristýna šanci. Dohodli jsme si duel v rámci Mělnického sprintriatlonu (750-20-5), kde muži startují pět minut po ženách. Závod s tradicí a řadou známých jmen na startu, proč ne.

V Mělníku jsme v sobotu brzy, největším problémem je, kde zaparkovat. Neoznačil jsem si žádné místo a nevidím žádné triatlety:-) Nakonec parkujeme hodně blízko druhého depa, takže pohoda. Jdeme na lehký oběd a projít se... Myslel jsem, že je Mělník na rovině. On v rovinách v podstatě je, ale centrum stojí na kopci. A závod se na tomto kopci odehrává. Čtyřikrát se jede nahoru na kole, tři okruhy se pak nahoru vybíhají. Upřímně - kopec není Kristýnin přítel, tady nemá žádnou šanci. Na kole jí dám 5-7 minut, v běhu 6-7, i když na mne tři minuty naplave, kde by to chtěla dohnat? I s rozdílem startů je vítěz jasný, je mi jí líto:-)

Pohled na soutok je pěkný pro turisty. Triatleti musí výškový rozdíl sedmkrát zdolat:)
Chystáme si věci do depa, voda prý má 21,4 stupně plave se bez neoprenů. To samozřejmě přidává minutku dvě na stranu Kritýny, ale celkově by to nemělo hrát roli. Trochu pořadatele podezřívám, že si usnadňují situaci - první depo je od druhého totiž pět kilometrů daleko, věci pořadatelé převáží. Neopreny by se mohly ztrácet. No, jsem bývalý otužilec, snad to přežiju.

Jedeme na kolech na místo startu, jsme tu luxusně 40 minut před startem. Kristýna vyděšeně kouká na nohu - nechala čip v autě :-D No dobře, tak já pro něj zajedu. Švihám k autu, kopec se jeví býti významný. Zpět dojíždím tak tak, docela mne to unavilo. Šel bych si lehnout. Nebyla to od Kristýny jen taktika a nenechala čip v autě schválně? :-)

V Mělníku mají i OPEN závod na kratších distancích než sprintových, konkrétně 500-15-3,3 který startuje dvě hodiny před sprintem. Díky tomuto kroku je v Mělníku hodně účastníků, ale hobíci volí spíše OPEN než sprint Českého poháru, zejména žen je na startu pomálu. Když to vidím, jsem klidný, Kristýna nebude mít s kým jet na kole. Dnes jí vítězství prostě nenechám:-) Ženy mizí v dáli, vedle mne se třepou mladíci, co se šli rozplavat. No to se jim úplně nepovedlo. Odstartujeme včas? Vypadá to, že ano. Nechávám odplavat mladší a nořím se do vody. Pár temp prsa, namočit i hlavu... nezdá se mi to studené. Asi je voda změřená přesně :-) Nasazují svůj stylově pěkný kraul a plavu. Ale strašně pomalu. Všichni mi uplavávají. Jsem poslední? Otáčím se. Asi jo. No co, jsem zvyklý:-) Už obracím v půlce, najednou se mi plave líp. Skupina přede mnou už se nevzdaluje. Škoda že nejsem v ní, dobře by se s nimi jelo. Lezu ven, otáčím se na zdálnivě prázdnou štěrkovnu a světe div se, za mnou ještě jeden plavec. Nejsem poslední - A TO JE DOBRÝ :-)

Mažu do depa. Nejsem už nejmladší, ale jsem učenlivý. Loni mne Kristýna naučila, že krátký triatlon má i čtvrtou disciplínu - depa. Koupil jsem jí i sobě triatlonové cyklotretry ve výprodeji. Jsem odhodlaný v depech neztratit - beru kolo a mažu. Jde to:-) Jdu nájezd a už vidím ostatní - čelo závodu už mi nadělilo kolo, za Filipa Ospalého se proto zavěsit nemůžu:-) Není tu ani nikdo další. Jedu velký kus za svý, vidím Kristýnu, maká z kopce jako o život. Asi si myslí, že má šanci nebo co:-) V druhém kole kolem mne prosviští skupinka mlaďochů. Zavěšuji se za ně a hned jedu rychleji. Brzy je tu kopec. Být ve věku těch dalších ve skupince, dám si tam velkou placku a rvu kopec tak 25km/hod. Jenže dnes tu mám pidipřevod a rychlost cca 15km/hod. Na mlaďochy to skoro stačí. Jenže to skoro znamená, že mi před vrcholkem o dvacet metrů pooskočí. Sjezdy dobré nemám, už jsem zase sám:-( V protisměru to rve Kristýna do kopce ve stoje. No takto ji neznám:-) Jedu, přibližuju se jí. Jen ne tolik, kolik jsem předpokládal. Ale co, to doběhnu. Ve zbytku cyklistiky už se mi nedaří najít parťáka, nevadí. Blížím se do depa, povoluji tretry, brdím na čáře... a nějak se mi zašmodrchá noha:-) Abych nespadl, ještě jednou zaberu. Konečně slezu z kola, hned je u mne bedlivý rozhodčí a ukazuje mi žlutou kartu. Tak to jsem asi závodník:-) Pobaveně odpykávám 15s penalizaci a jdu se obout. Poprvé na boso, poprvé s gumičkama místo tkaniček. Depa Kristýně nedám:-P Vybíhám, makám. Kde je slečna? Vidím ji na konci prvního kola, je tak třetinu kola přede mnou už v kole druhém. Že bych ji nedoběhl? Ona přece neumí běhat do kopce! V klidu makám a na konci druhého kola už ji míjím jen cca 350m přede mnou. To dám. Přemýšlím, jestli mám běžet po doběhnutí s ní anebo zda jí mám utéct. Rozhoduji se pro druhou variantu. Běžím si pro jasné vítězství v duelu ... a Kristýna nikde! Vidím ji ve stoupání, vona i ve třetím kole běží!!! Každým krokem významně zkracuji odstup, ale ono to snad nebude stačit?? Už kousek pod vrcholem začíná Kristýna spurtovat. Rvu to co to jde, ale kupodivu i letos prohraju... Jen si vyslechnu komentátora, který v rychlém sledu hledá jméno Kristýny, pak mé, ale prostě mezi námi 11 sekund zůstalo. To je asi tou žlutou kartou:-DDD

Svoji fotku jsem nenašel, tak aspoň finišující Kristýna :-)

Disciplíny asi nemá cenu hodnotit - neplavu, odstup je tu proto zcela po právu. Kristýna dnes na kole a v běhu neuvěřitelně mákla. Na kole jsem smazal ztrátu z plavání, ale v běhu jsem nedokázal smazat pětiminutový rozdíl startů. Kristýna dostala v závěru kola křeče, proto má pomalejší depa, jak křeče protahovala, jinak by tu půlminutu asi získala. Přes křeče pak v běhu podala životní výkon. Zlepšení je tu jasné, tak jen říkám - do roka a do dne na závodě se společným startem se hukáže kdo je lepší!!!

Rozdíly v jednotlivých částech triatlonu

Ještě pár slov k Mělníku - moc pěkný závod. Po propadáku v Telči velmi pěkně zorganizovaný. Jenže počet účastníků, byť letos v rámci Českého poháru nejvyšší, je dost malý. V zahraničí se daří pěkně natáhnout pole účastníků. U nás je Český pohár spíše pro mladé, výkonnostni triatlety. Čím to, že u nás hobíci jdou raději na pouťák s drobnými organizačními zádrhely než na výborně zorganizovaný závod Českého poháru kde by je rádi přivítali? Nevím. Pravda, nebýt duelu s Kristýnou, ani já bych v Mělníce nestartoval a raději změřil síly třeba v Jihlavě. Každopádně je tu něco špatně...

Kristýnin pohled na závod je zde

Motto trika je takovým zkráceným zhodnocením mého výkonu.

6 komentářů:

Advid řekl(a)...

Jak jsem to četl, hned se mi vybavilo rčení "pýcha předchází pád. :-))

Vl001 řekl(a)...

Nevím jestli je to pýcha, ale fakt jsem pochopil až 300m před cílem, že bych mohl výjimečně i prohrát :-)

Anonymní řekl(a)...

Že Tys to napsal takhle schválně, abys Kristýnu pořádně nadzvednul...Já bych Ti to tedy po přečtení tohohle příspěvku příště nedarovala :-)))
mapo

Vl001 řekl(a)...

Martino, kdybys slyšela, kolik mívá ta juniorka keců, když vidí kopec, tak bys mi žádné postranní úmysly nepřipisovala :-) Ostatně ani příště jí to nehodlám darovat :-))

Martina řekl(a)...

Vidis, ja jsem treba ani nevedela, ze je cesky pohar pro verejnost... mam pocit, ze jsem jim loni psala na nejaky zavod, jestli se muzu zucastnit jako velky amater a zacatecnik a ani se mi nikdo neobtezoval odpovedet. Takze ja se nedivim, ze tam nikdo neni :) Ale mas pravdu asi, je to skoda :)

Vl001 řekl(a)...

On je Český pohár slepený z dost různých závodů, možná jsi jen měla smůlu na ten méně komunikativní :)