čtvrtek, května 15, 2008

LBP Anthropos 14.5.2008

Sice mi to teď neběhá, ale to neznamená, že se nemůžu občas proběhnout. Třeba na závodě Letního běžeckého poháru. Vymyšlené jsem to měl náramně - před závodem se projedu na kole a svůj nedobrý výkon svedu na cyklistiku. Co čert nechce, odpoledne na obloze mrak jako drak, chvílemi prší. Na kolo nejdu. Výmluva padá, jdu na závod odpočinutý:-)

Dnešní závod je už druhý v pořadí, první byl v termínu Starobrnotour. Jenže byl mimo Brno, na prezenci je spousta běžců, kteří přišli letos poprvé, vše se protahuje, start je se čtvrthodinovým zpožděním. Ztuhly mi rozběhané nohy, mám výmluvu:-) Na startu jsem relativně vepředu, v první zatáčce jsem na nepříliš vhodném vnitřním okraji, dav 150 běžců se mne snaží natlačit na zaparkované auto. Jenže já mám přes 80kg, průměrný běžec 60 i s postelí, není až tak snadné mne posunout, přežil jsem:-) Dál už můžu jen sledovat, kdo mne všechno předbíhá. Sváťa, Standové, uzdravený Vlastík. No, normálka. Když mne předbíhají i Lenka, toho času kojící matka a Vilma, o pět let starší cyklistka, tak si říkám, že by to mohlo stačit, přidávám a snažím se jich držet. Moc to nejde:-) Novinkou letošního ročníku je přesné změření trati, první rovinatý kilometr za 4:24 ukazuje, že to dnes nebude žádná sláva, čekají kopce. V nich přece jen dobíhám ženské, to je tak vše. Mne dobíhá čerstvý Pavel Tyleček, pohotově s ním domlouvám, že mu přenechám vítězství ve vzájemném souboji výměnou za příště. Souhlasí, tak ho pouštím dopředu:-) Kopec zpět už mi jde líp, předbíhám Vilmu, přece jen to je víc cyklistka a těším se, jak napálím rovinku podél řeky. Nicméně nohy tuhnou, napálení nechám na jindy. V závěru vyklusávající povzbuzují Vilmu, ta přidává. Zjišťuji, že mi zbývají jakési trošky sil a uhájím si svou bezvýznamnou 89. pozici ze 145 dokončivších. V kategorii 18 z 23. Výsledný čas 29:05 nakonec není na této trati nejhorší. V týdnu po Moraviamanu a Grafilitu už jsem zaběhl i hůř:-) Přeměření ukázalo, že trať nemá 6,6, ale jen 6,3 km. Mé tempo tedy nebylo pěkných 4:24, ale průměrných 4:37. Z nostalgie nechávám v historické tabulce hezčí hodnotu:-)

4 komentáře:

STJ řekl(a)...

To zkrácení skutečné délky mě nepříjemně překvapilo. Už jsem si říkal, jak se krásně blížím tempu 4min/km a najednou bác a jsem zase této metě na hony vzdálen.
Na stránkách LBP to opravili na 6,35km, takže přece jen o 0,05 km příznivěji než uvádíš :)

rk řekl(a)...

Já si to přeměřil, takže překvapen nejsem. Bylo mi divné, že 6,6 km se dvěma kopci běhám rychleji než pětku na dráze. Neběhám. Bude nám všem líto těch ztracených lichotivých 5-ti procent rychlosti navíc. Já to oplakal už loni, když jsem naměřil 6,3 km, necelých :-)).

Počasí ma Mamuta by mělo být ideální. Píšou to na jednom zahraničním serveru, tak to musí vyjít!
http://www.accuweather.com/world-forecast-hourly.asp?partner=accuweather&locCode=EUR|CZ|EZ004|PREROV&metric=1&hbhday=2&hbhhour=6
Jsem moc zvědav, zda se Ti to povede zajet na podobném průměru jako Starobrno, vl001. Pak už by Ti v cestě na "IM za 12" nestálo nic v cestě a budu to sledovat s min. hodinovým odstupem :-)

Vl001 řekl(a)...

2 STJ - přidat 50 metrů je málo. Interně si to změním, až ještě něco přihodí:-))

2 RK - počasí pro Přerov vypadá dobře, ale Hostýnské vrchy dost přitahují srážky. Bohužel zrovna tato část je až odpolední, kdy jsou srážky pravděpodobnější. Pojedu určitě pomaleji než SBT a když to bude vypadat na déšť, zřejmě zbaběle otočím na krátkou. Průměr tentokrát není rozhodující. Na dlouhou bych bral i 23:-) Btw - na IM na 12 mi to teoreticky vychází už teď:-) Nemyslím, že bys měl být o hodinu horší. Ale letos snad nebudeš o hodinu lepší:-)

rk řekl(a)...

Volil bych stejnou taktiku a zkracoval v případě nepřízně okolností.
IM za 12 dokážu propočítat i sám sobě, kdykoliv :-) Jen té akumulace začínám mít moc. Neúčasti na Mamutovi je mi opravdu líto a asi se to i v srpnu projeví. Venku bylo tak krásně...